Home

Защо крипто обмените, които не прилагат KYC практики се считат за по-рискови?

15.10.2024 14:30 2мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Защо крипто обмените, които не прилагат KYC  практики се считат за по-рискови?

Рисковете, свързани с обмените, които не карат потребителите си да минават през процедури за опознаване на клиентите (KYC), могат да бъдат групирани в няколко категории.

През по-голямата част от последното десетилетие пазарът на криптовалути се радваше на относителна свобода поради бавната реакция на регулаторните органи и постоянните им усилия за разработване на рамки за дигитални активи.

Тази ситуация обаче се променя. Регулации като директивите за борба с прането на пари (AML), рамката за пазарите на криптоактиви (MiCA) и по-строгите изисквания за данъчна отчетност в региони като ЕС и САЩ значително промениха пейзажа за борсите.

Повишен риск от измами и мошеничество

Анонимността, предлагана от борсите без KYC процеси, ги прави привлекателни за измамниците. Липсата на регулаторен надзор създава среда, предразполагаща към измами при напускане на борсата, при които средствата могат да изчезнат внезапно при закриване на борсите. Измамниците могат да манипулират пазарите и да изпълняват измамни схеми, без да се подлагат на проверка на самоличността.

По-строг регулаторен контрол

Регулаторни мерки като MiCA наложиха по-строг контрол върху борсите за криптовалути, включително тези, които работят в офшорни зони. Платформите без KYC, които заобикалят регламентите за борба с прането на пари и опознаване на клиентите, все повече се разглеждат като улесняващи незаконни дейности. Органите активно затварят несъответстващи на изискванията борси, налагат глоби на потребителите и дори арестуват операторите.

Риск за сигурността

На борсите, които не са в съответствие с KYC изискванията, често липсват необходимите протоколи за киберсигурност, които регулираните платформи трябва да спазват. Без редовни одити и строги практики за сигурност тези платформи се превръщат в основни мишени за хакери. В резултат на това потребителите на борси, които не прилагат KYC, са изложени на по-висок риск да загубят средствата си.

Ограничена прозрачност и правна защита

Много от борсите, които не прилагат KYC практики, функционират с малко яснота относно финансовото си състояние и оперативните си практики. Ако средствата бъдат откраднати или възникнат спорове, потребителите се оказват с минимална правна защита.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

SEC повдига обвинение срещу основателя на меме монетата Saitama Inu

Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) е завела дело срещу лице, участващо в разпространението и популяризирането на Saitama Inu (SAITAMA), според наскоро публикувана жалба.

16.10.2024 11:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

Властите в Делхи разкриха крупна крипто измама с помощта на Binance

В рамките на мащабна операция полицията в Делхи, с помощта на Binance, конфискува над 100,000 USDT, свързани с измамна схема в Индия.

16.10.2024 10:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Разбита е схема за крипто измами в Хонконг

Властите в Хонконг разкриха група за измами, която е използвала „deepfake“ технологията, за да осъществи злоупотреба с криптовалути на стойност $43 милиона, в резултат на което са арестувани 27 души.

15.10.2024 22:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Американските регулатори събраха над $19 милиарда глоби от крипто индустрията

Според неотдавнашен доклад на CoinGecko регулаторите в САЩ успешно са си осигурили над $19 милиарда под формата на споразумения от сектора на дигитални активи през 2024 г.

14.10.2024 20:00 1мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.